7  osiągnięć CleverStaff: podsumowanie efektów 2022 roku

To był bardzo trudny rok dla wszystkich. Jednak programiści CleverStaff wdrożyli wiele innowacji, które obiektywnie ułatwiają funkcjonalność rekrutera, zwiększają jego wygodę, produktywność, a nawet… czynią go porywającym! Podsumujmy więc.

1. Zacznijmy od tego, co jest porywające – od gamifikacji

To jest, bez przesady, główna aktualizacja tego roku. 

Sama koncepcja powstała w 2021 r., a blok oprogramowania w trybie testowym zebrał już pierwsze recenzje na Dzień Niepodległości-2022.

Gamifikacja rozpoczyna się natychmiast po otwarciu zakładki „Osiągnięcia” w menu, a wita Państwa starożytna bogini Artemida, współczesna patronka rekrutacji. Tutaj informacyjnie wizualizuje się codzienne sukcesy, które zazwyczaj są niewidoczne i trudne do obliczenia. Tutaj codzienni użytkownicy otrzymują nagrody za wszystkie bieżące sprawy – od umieszczenia wakatu po organizację rozmów kwalifikacyjnych, świętują „okrągłe” wydarzenia, gromadzą doświadczenie. 

Ci, którzy odczuwają drajw z konkurencji, mogą rywalizować z kolegami o zdobyciu miejsc z nagrodami. To wszystko wygląda naprawdę ciekawie i zachęcająco.

Dlaczego gamifikacja? Faktem jest, że poszukiwanie i selekcja personelu zawiera wiele rutynowych czynności, które rekruter wykonuje częściowo z pomocą oprogramowania. Z czasem staje się ich więcej, ponieważ przepływ danych i bazy stale rosną. “Nasza gamifikacja ma na celu zmianę samego podejścia do pracy, nadanie jej porywającego charakteru” – komentuje Volodymyr Barkhat, założyciel CleverStaff – „Funkcjonalność systemu rekrutacyjnego rozwijaliśmy przez 8 lat, dając rekruterom coraz więcej narzędzi. Ale współczynnik efektywności rekrutera z czasem naturalnie spada. A po wdrożeniu najpopularniejszych funkcji bardzo trudno jest uprościć rekrutację o co najmniej 10%. Dlatego zdecydowaliśmy się na tak rzadki, potężny i obiecujący ruch dla oprogramowania – wdrożenie komponentu emocjonalnego” – mówi Volodymyr. 

Warto dodać, że CleverStaff jako pierwszy na świecie zaoferował rekruterom oprogramowanie gamifikowane – z digitalizacją osiągnięć i emocjonalnym ukierunkowaniem na pracę.

Więcej o gamifikacji możecie dowiedzieć się w przewodniku.

2. Integracja z DOU i Djinni

Idziemy dalej. W CleverStaff można teraz zachowywać recenzje z DOU.ua. Wystarczy umieścić informację o wakacie na stronie i uzyskać recenzje o niej – i automatycznie pojawi się możliwość zachowania ich za pomocą naszego pluginu.

Wdrożona została również kolejna potężna integracja, która zapewnia zachowania profili kandydatów z Djinni.co – zarówno podstawowych (publicznych i bez kontaktów), jak i już otwartych (z kontaktami). Jeśli jeszcze nie próbowałeś – spróbuj, działa bardzo wygodnie.

3. Integracja z Google Meet i bezpieczeństwo Office 365

Integracja z Google Meet podczas przekazywania kandydata do etapu rozmowy kwalifikacyjnej pozwala na utworzenie spotkania i zaproszenie na nie nie tylko kandydata, ale także innych uczestników – otrzymają oni zaproszenie.

Teraz również można edytować list z zaproszeniem dla kandydata osobno, poprzez integrację kalendarza Google z CleverStaff. Wszystko to znacząco oszczędza czas.

Jednocześnie CleverStaff zrealizował bezpieczne połączenie z pocztą Office 365 – poprzez autoryzację z wykorzystaniem protokołu OAuth 2.0. Protokół ten jest uważany za najbezpieczniejszy na świecie. Stare integracje będą działały przez jakiś czas, ale zalecamy usunięcie starej i ponowne zintegrowanie swojej poczty.

4. Zaktualizowane karty ocen

Kolejną istotną aktualizacją CleverStaff jest karta ocen. Co się zmieniło?

Po pierwsze, poprawiliśmy wygląd zewnętrzny kart, aby ułatwić orientowanie się w przypadku dużej ilości ocen. W tym celu zastąpiliśmy wizualne wyświetlanie wyniku liczbowym – dla wygody porównywania kandydatów ze sobą.

Po drugie, ulepszyliśmy kształtowanie oceny. Wcześniej ogólna ocena karty była ustalana przez samych użytkowników, a oceny na podstawie kryteriów nie miały na nią wpływu, що co nie jest do końca sprawiedliwe. Więc teraz ogólna ocena jest obliczana jako średnia wszystkich kryteriów w karcie.

Po trzecie, teraz oprócz komentarza ogólnego, można teraz zostawić odrębny komentarz pod każdym z kryteriów.

Ponadto wcześniej do wakatu można było dodać tylko jedną kartę oceny, a w przypadku jej wymiany usuwane były już przypisane na niej oceny. Ale teraz można dołączyć do 3 kart dla jednego wakatu, a przy wymianie karty oceny nie są usuwane.

Nie musisz się martwić o poprzednie oceny – one również są zachowywane i przeliczane według nowej formuły tylko podczas edycji. Więcej informacji na temat nowej karty oceny można znaleźć tutaj.

5. Wzmianki o użytkownikach w komentarzach i inne ulepszenia

W ciągu roku CleverStaff dodał wiele dodatkowych opcji. Na przykład możliwość wymieniania innych użytkowników w komentarzach do kandydatów, wakatów i klientów poprzez symbol @. Wskazany użytkownik otrzyma powiadomienie pocztą oraz w powiadomieniach CleverStaff

Ponadto, teraz w ustawieniach, Administrator może otworzyć dla Hiring Managera widoczność załączników dotyczących kandydata (w tym informacji o wynagrodzeniu). 

Poprawiliśmy też wyszukiwanie zaawansowane – teraz można je wykonywać po kilku umiejętnościach jednocześnie; w przesyłaniu danych kandydatów do Excela dodaliśmy kolumnę „Odpowiedzialny za kandydata’. Ponadto, dla Państwa wygody, oferowane są nowe metody płatności.

6. Aktualizacja Automatycznej selekcji kandydatów

Tak w ogóle, tutaj udało nam się zrealizować wiele ciekawych rzeczy. Na przykład nowe parametry wyszukiwania, takie jak „Umiejętności”, „Doświadczenie”, „Rodzaj zatrudnienia” i „Rola”.

Oprócz tego teraz rekruter sam określa, według jakich parametrów należy wybierać kandydatów – można ustawić własny zestaw dla każdego wakatu osobno lub ustawić go domyślnie dla wszystkich wakatów. 

Co bardzo ważne: ze strony automatycznej selekcji można jednym kliknięciem przejść do wyszukiwania w sekcji “Kandydaci”, gdzie wymagania z Pana / Pani wakatu zostaną automatycznie dodane do “Wyszukiwania zaawansowanego” i zadziałają niezbędne filtry. Automatyczna selekcja i wyszukiwanie zaawansowane inaczej wybierają kandydatów. Opowiadamy o tym szczegółowo tutaj.

W ramach aktualizacji Automatycznej selekcji dodaliśmy kolejną funkcję – gdy Pan / Pani utworzy nowy Wakat i przejdzie do sekcji „Kandydaci”, CleverStaff zaproponuje Panu / Pani wyszukiwanie kandydatów według wymagań zawartych w Wakacie. Oznacza to, że nie trzeba ponownie wpisywać wszystkich wymagań w wyszukiwaniu zaawansowanym, jeśli zostały one już określone podczas wypełniania oferty pracy.

7. Redesign, wspólny lejek wakatów i inne

W ciągu roku starannie przeorganizowaliśmy nasze działy, ustawienia i niektóre punkty menu. Na przykład mniej popularne działy ukryliśmy w „trzech kropkach”, aby nie zajmowały dużo miejsca. Zamiast tego dodaliśmy nowe – ‘Mój profil” i „Użytkownicy”.

Wszystkie ustawienia integracji są teraz umieszczone w osobnym menu. Ponadto, teraz informujemy wizualnie, czy Pan / Pani ma ustawioną integrację.

Kolejna ważna kwestia – dodaliśmy możliwość budowania raportu dla kilku wakatów („Lejek wakatów”), pod warunkiem, że te wakaty zawsze miały jedny porządek i zestaw etapów. Dodaliśmy również do raportu wakatów nowe informacje o tym, ile czasu kandydat spędził na każdym etapie. 

Są to więc tylko główne punkty, o których chcemy przypomnieć. Pracując nad wydaniami, naszym głównym celem jest maksymalne ułatwienie, optymalizacja i usprawnienie ciężkiej pracy rekrutera. Mamy nadzieję, że nam się to uda. 

W przyszłym roku zespół będzie pracował nad udoskonaleniem szablonów listów, automatycznym wysyłaniem listów, gdy kandydaci zostaną przeniesieni do nowego etapu, aktualizacjami dotyczącymi gdpr (ochrona danych osobowych). Planujemy również wprowadzenie nowych raportów i kanban-tablicy na etapach wakatów. 

Udoskonal rekrutację z CelverStaff