Zatrudnianie w Redtag: jak automatyzacja zwiększa możliwości rozumienia i przewidywania

Chcemy Ci dzisiaj przedstawić firmę Redtag, posiadającą biura we Lwowie i Chicago.

Redtag – oficjalny partner Salesforce świadczący usługi konsultingowe oraz usługi w zakresie pomyślnego wdrażania systemu Salesforce w sektorze B2B.

Od 2013 roku Redtag tworzy rozwiązania dla klientów z Ukrainy, Europy i USA. Firma działa w różnych branżach, ale główny nacisk kładzie na służbę zdrowia, produkcję i finanse. Zespół składa się z ponad 100 doświadczonych architektów, konsultantów i programistów Salesforce.

Kluczowe usługi, świadczone przez Redtag obejmują:

 • analizę potrzeb i identyfikację niespójności w istniejących rozwiązaniach,
 • szybkie wdrożenie proponowanych zmian,
 • szkolenie użytkowników końcowych w celu zapewnienia prawidłowego wdrożenia systemu,
 • możliwość integracji z dowolnym systemem zewnętrznym,
 • zapewnienie doświadczonych specjalistów w celu wzmocnienia zespołów partnerskich.

Dzisiejsze wyzwania wymagają od nas jeszcze szybszego podejmowania decyzji zarządczych i szybkiego reagowania na prośby, jak i potrzeby klientów oraz partnerów, z którymi współpracujemy. Dlatego umiejętność szybkiego tworzenia zespołu do uruchomienia nowego projektu jest jednym z wyzwań, które rozwiązujemy m.in. dzięki automatyzacji i usprawnianiu procesów zatrudniania. – dzieli się swoim doświadczeniem Witalija Tysiaczna, CPSO Redtag. Zawsze zapewniamy szybką reakcję na żądanie klienta. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy istnieją szybkie „dopasowania” w samym zespole, kontrolowane procesy i elastyczna interakcja korporacyjna.

Procesy te były przez lata udoskonalane, więc można śmiało powiedzieć, że dziś Redtag zapewnia najkrótszą możliwą drogę od wstępnego zapytania klienta, doradztwa w zakresie optymalnego rozwiązania do realizacji projektu. Aby dalej podnosić jakość naszych rozwiązań konsultingowych i realizować nowe ambitne projekty, zespół potrzebuje utalentowanych, profesjonalnych i pełnych pasji ludzi. To właśnie tacy ludzie są podstawą sukcesu firmy i nienagannej reputacji. Każdy musi być na swoim miejscu i wykazywać się dobrymi wynikami, aby osiągnąć najbardziej efektywny poziom interakcji zarówno z klientami, jak i zespołem.

Profesjonalny i zgrany zespół to jeden z czynników sukcesu w biznesie. Dlatego tak naprawdę sama strategia rekrutacyjna Redtag uwzględnia cały wachlarz czynników oraz kryteriów zewnętrznych i wewnętrznych, co byłoby dość trudne do wdrożenia bez automatyzacji procesu rekrutacji – mówi Witalija. W celu realizacji wszystkich wymienionych zadań wybrano oprogramowanie CleverStaff, które stało się odpowiedzią na większość potrzeb związanych z procesem rekrutacji.   

Zatrudnienie w Redtag

Według czołowego specjalisty ds. rekrutacji Redtag, Dmytra Biełowa, obecnie w ciągu miesiąca pojawiają się średnio 2-3 aktywne wakaty. Oczywiście sytuacja zmienia się co jakiś czas, wszystko zależy od tego, z jakimi stanowiskami ma miejsce praca.

W zeszłym roku pracowaliśmy z większą liczbą wakatów. Mieliśmy trend szybkiego wzrostu, a cele zaplanowane na ubiegły rok zostały pomyślnie wykonane. Teraz mamy też całkiem sporo ciekawych projektów i pracujemy nad dalszym powiększaniem naszego portfolio projektów, więc popyt na ekspertów nadal pozostaje w trendzie. Mamy ambitny plan zatrudnienia, ale idziemy do przodu stopniowo. – mówi Dmytro.

Oprócz aktywnego zatrudniania zewnętrznego, w ramach którego skupiamy się na pozyskiwaniu specjalistów na poziomie „średniozaawansowany plus” i wyższym, którzy są od razu gotowi „zanurzyć się” w pracę nad projektem, rozważamy też dalszą rekrutację stażystów po ukończeniu kursu Salesforce w naszej Redtag Academy. Jesteśmy dumni, że dzięki Redtag Academy poszerzamy lokalną społeczność Salesforce i pomagamy profesjonalistom zrobić karierę zawodową, tworząc produkty dla Salesforce. To jedno z naszych bardzo znaczących osiągnięć.

Redtag wykorzystuje wszystkie najskuteczniejsze kanały i narzędzia wyszukiwania. Jeśli chodzi o Ukrainę, to głównie LinkedIn, Djinni, Dou. Z kolei, gdy mowa o rynku europejskim, to zależy od kraju, w którym jest prowadzone wyszukiwanie, ale najczęściej jest to Glassdoor.

Co się zmieniło, gdy pojawił się CleverStaff?

Przed rozpoczęciem pracy w Redtag Dmytro miał doświadczenie w wykorzystywaniu samodzielnie napisanego ATS do rekrutacji, a także pracował z Breezy.

Jeśli chodzi o Redtag, oprogramowanie rekrutacyjne pojawiło się w firmie, gdy wystąpiła pilna potrzeba optymalizacji procesu przetwarzania danych i pozyskiwania aktualnych informacji analitycznych. Przede wszystkim chodzi o możliwość automatyzacji procesów, efektywne administrowanie bazą kandydatów, generowanie raportów o stanie wolnych miejsc pracy, tworzenie danych o miernikach efektywności procesu rekrutacji.

Aby ocenić oprogramowanie, trzeba oczywiście pracować z nim przez jakiś czas. Minął prawie rok pracy z CleverStaff, a oto wnioski, jakie wyciągnęli rekruterzy Redtag:

 • Natywność. Osoba, która wcześniej nie pracowała z tym systemem, może szybko i samodzielnie zrozumieć algorytm jego działania. Zwłaszcza, jeśli taka osoba już nie pierwszy rok pracuje w branży rekrutacji. Ogólnie rzecz ujmując, system jest dość zrozumiały zarówno dla użytkownika „od zera”, jak i dla osoby, która ma doświadczenie z innymi ATS. To ważne, bo nie zawsze i nie każdy ma czas na długie studiowanie algorytmów systemowych;
 • Optymalizacja pracy z danymi. Zniknęła potrzeba gromadzenia i przechowywania różnorodnych informacji o kandydatach w dużych ilościach, przy użyciu różnych narzędzi – teraz wszystko jest przechowywane w jednym miejscu, uporządkowane i bezpieczne (nic nie znika, nie ginie, nie zostaje;
 • Elastyczność ustawień. Mowa tu zwłaszcza o ustawieniach indywidualnych, w szczególności – ustawianiu etapów dla wolnych miejsc pracy, własnych źródłach kandydatów, dodawaniu kandydatów jednym kliknięciem, analizowaniu życiorysów, rekomendowaniu kandydatów przez system zgodnie z wymaganiami itp.;
 • Weryfikacja w Internecie. Praca w systemie daje możliwość wygodnej interakcji w zespole. Dotyczy to zarówno osoby rekrutującej, jak i CPSO. To wygodne, gdy w dowolnym momencie możesz wejść i zobaczyć, co dzieje się z lejkiem pracy lub z bazą danych jako całością. Zwłaszcza, gdy trzeba podjąć decyzję lub wybrać nowy kierunek ruchu. Oznacza to, że praca w systemie wykonuje 2 zadania:
 • Dla CPSO jest to okazja do szybkiego prognozowania realizacji planu zatrudnienia na wolne stanowiska pracy oraz do analizy ogólnej sytuacji dotyczącej kandydatów,
 • Dla rekrutera – najpełniejsze, niemal „3D” zrozumienie przepływu kandydatów.

Jak zapewnia Dmytro, Redtag nie planuje jeszcze aktualizacji oprogramowania pod indywidualne potrzeby. W końcu z jednej strony system zapewnia rekruterowi wszystko, co potrzebne, zaś z drugiej strony w rekrutacji występują w tej chwili pilniejsze zadania. Z tego co już jest zaplanowane do pracy z systemem na najbliższą przyszłość – założenie pracy z integracjami już zaimplementowanymi w CleverStaff (LinkedIn, Dou, Djinni i inne).

Plany na przyszłość

W 2017 roku Redtag rozpoczął program rozwoju talentów z wykorzystaniem kursów Salesforce w Redtag Academy,  a nawet zainicjował tworzenie lokalnej lwowskiej społeczności Salesforce w 2018 roku, która wspiera ciągły rozwój, wysoką orientację na klienta, pracę zespołową i inspiruje do dalszego rozwoju zawodowego. Stale powiększamy zespół, zarówno dzięki dołączaniu ekspertów, jak i dzięki przyłączaniu się młodych, obiecujących specjalistów. Nasz dobrze ugruntowany program mentorski daje możliwość podjęcia pewnych kroków w Salesforce. Szansa zawsze jest czymś pozytywnym. Przyjemnością jest nie tylko ją otrzymywać, ale także dawać – mówi Witalija.

Nawet po rozpoczęciu inwazji na pełną skalę, kiedy wiele firm zawiesiło działalność, nie przestaliśmy zatrudniać i stworzyliśmy nowe warunki do rozwoju zespołu. Jest to istotne. Kontynuujemy ten trend nawet teraz.

Ponadto bardzo cenimy sobie profesjonalność i talenty zespołu, zawsze otwartego na dyskusję i znalezienie optymalnych rozwiązań do rozpoczęcia współpracy. Być może to dzięki temu zespół stale się rozwija, poprawiając dynamikę i dając wynik, który pozwala nam skalować i przekraczać oczekiwania naszych klientów – podsumowuje Dmytro.

Cóż, my z kolei dziękujemy całemu zespołowi Redtag za zaufanie i życzymy realizacji wszystkich planów!