CleverStaff na forum HR Challenge Poland 2023. Jak było?

Czy wiecie, gdzie w naszych czasach można spotkać… piękną boginię Artemidę, najlepiej w pełnej okazałości? Podejść do niej, poznać się, zrobić sobie selfie, zjeść razem czekoladę i – przedyskutować coś ważnego, dodatkowo całkiem przyziemnego? Rekruterzy, którzy śledzą międzynarodowe wydarzenia, wiedzą, że można było tak zrobić podczas HR Challenge Polska 2023, w którym udział tym razem wzięła też firma CleverStaff.

O HR Challenge Polska 2023

HR Challenge Poland to jedno z największych wydarzeń dla rekruterów w Polsce, które w tym roku odbyło się w dniach 8-9 marca w Warszawie, w Hotelu Courtyard Marriott. Forum tradycyjnie gromadzi wyłącznie profesjonalną publiczność. Zdecydowana większość uczestników i gości to managerowie wyższego szczebla (m.in. HRD, dyrektorzy finansowi, szefowie działów sprzedaży itp.), rekruterzy i liderzy zespołów HR, młodzi specjaliści i asystenci.

Czym wyróżniał się kącik CleverStaff?

Główną atrakcją platformy prezentacyjnej CleverStaff była rozkoszna bogini Artemida – nowoczesna patronka rekrutacji, która jak magnes przyciągała uczestników wydarzenia. Zaobserwowano nawet „reakcję łańcuchową”: kiedy ludzie siedzieli przy stoisku z kawą i delektowali się smakołykami, nadal patrzyli na Artemidę – najpierw jeden uczestnik, później jego rozmówca i tak w kółko. Oczywiście podchodzono, poznawano się, robiono sobie zdjęcia. Nie sposób było nie zauważyć zgrabnej urody rekruterki, a co dopiero przejść obok niej bez zrobienia kilku zdjęć.

O czym rozmawiano?

Na HR Challenge Poland 2023 przez 2 dni odbywały się sesje dotyczące obszarów związanych z nową strukturą organizacyjną spółek oraz ochroną i rozwojem biznesu. Poruszono kwestie przywództwa, motywacji, kompetencji i obowiązków pracowników, rozwoju oraz utrzymania talentów. Osobno podjęto nawet temat zdrowia psychicznego.

Wszyscy zainteresowani mieli możliwość przedyskutowania powyższych kwestii i innych trendów w rekrutacji z przedstawicielami CleverStaff oraz osobiście z CEO firmy Jewgienijem Izotowym. “Uczestnicy aktywnie interesowali się automatyzacją i było to bardzo przyjemne”. – wspomina Jewgenij. – “Jeszcze przyjemniej było zaprezentować własne know-how – grywalizację, która bardzo pozytywnie wpływa na stan emocjonalny rekrutera. Biorąc pod uwagę fakt, że problem zdrowia psychicznego jest bardzo ważny dla naszych polskich przyjaciół, jako jedyni na świecie oferujemy rozwiązywanie tej kwestii”.

Jaki był efekt?

Na zakończenie HR Challenge Poland 2023wieczorem drugiego dnia – chyba nie było ani jednego uczestnika, który nie słyszałby lub nie rozmawiał z CleverStaff. To były naprawdę znakomite, ciekawe, obiecujące spotkania. Nasz zespół zdobył ogromne doświadczenie. Co najważniejsze zadbał o to, aby jak najwięcej polskich profesjonalistów dowiedziało się o ukraińskim systemie rekrutacji, który obok kwestii automatyzacji dodatkowo rozwiązuje problem wypalenia emocjonalnego, pomagając rekruterom poczuć się bardziej produktywnymi i szczęśliwszymi.

Aby zrozumieć atmosferę i nasze wrażenia z HR Challenge Poland 2023 – zapraszamy do obejrzenia wideo: