Хто такий рекрутер?

whats it like to be a recruiter 1 - Хто такий рекрутер?

Компаніям завжди потрібні кадри від офіс-менеджерів до розробників і технологів, а значить і позиція менеджер з підбору персоналу ще довго буде актуальною і затребуваною. Головне його завдання – знайти відсутні кадри, розповісти про вакансію, переконати, що це робота мрії, і подбати про ефективне впровадження нового співробітника в робочий процес. При цьому з боку здобувачів часто звучать погані відгуки про рекрутерів. “Некоректні, нав’язливі, непрофесійні” – такі коментарі на форумах і тематичних сайтах часто-густо. Чому виникло таке непорозуміння і як з цим боротися, ми і пояснимо в цій статті.

Рекрутер потрібен в абсолютно різних компаніях. Це може бути як хлібозавод, так і IT-корпорація. І там, і там обов’язки рекрутера схожі. Насамперед, важливо вміти знаходити класних кандидатів, добре проводити співбесіди, вести базу резюме. Разом з цим необхідно вміти підтримати будь-яку розмову, розвивати в собі емпатію і намагатися бути позитивним на інтерв’ю, навіть коли втомився і не виспався. Ви стаєте практично Агентом 007, а точніше справжнім агентом з підбору персоналу зі своєю важливою місією – міняти життя людей. Коли у кандидата і компанії трапляється взаємна симпатія і job-offer підписаний, рекрутер може спокійно поставити галочку і братися за таку вакансію. При цьому робота з людьми вимагає персоналізованого підходу. Кандидат відчуває, якщо ви робите все по шаблону. Також обов’язки менеджера по набору персоналу включають і те, що він буде орієнтуватися не тільки в своїй сфері, а й в тій області, в якій працюють кандидати. Особливо, якщо це IT. Так, кодіть і тестувати будуть вони, але саме рекрутер буде першою точкою дотику з компанією і багато в чому від цього спілкування залежить загальне враження.

Вважається, що саме ставши фахівцем з рекрутингу можна з легкістю “увійти в IT”. А там і величезні зарплати не за горами. Але за фактом, довіру замовників потрібно ще заробити, стресових ситуацій буде багато. Кандидати можуть різко відповісти по телефону або зовсім ігнорувати повідомлення в LinkedIn, не прийти на співбесіду або відмовитися від оффера в останній момент. Давайте підемо від зворотного і розглянемо підходи і робочі інструменти, з якими шанси побудувати приголомшливу кар’єру в цій сфері зводяться до нуля.

Яким НЕ повинен бути фахівець з підбору кадрів

Рекрутер на мінімалках

znk - Хто такий рекрутер?Такого фахівця характеризує поверхневий підхід в роботі. У нього є своя база кандидатів, яких він “підкидає” з вакансії на вакансію. Детальне вивчення основ підбору персоналу та якісної роботи з претендентами він постійно відкладає на потім. На це у нього немає часу, зате він зареєструвався у всіх hr-чатах, ходить на зустрічі з замовниками і чекає, коли б вдало в черговий раз “вистрілити по горобцях”.

Найчастіше вони – жертви найголовнішого міфу про рекрутинг. Підбір персоналу – це просто, це зможе кожен, тому туди беруть усіх, там крутяться великі гроші. Орієнтуватися на ці твердження при виборі рекрутингу в якості професії – велика помилка. Адже якщо ви не будете “прокачувати” професійні скіли, що не почнете копати глибше, не навчитеся відрізняти front-end від back’а або масовий підбір від хедхантинга.

Рекрутер-нетворк всьому голова

1P3A - Хто такий рекрутер?Його календар весь червоний від запланованих заходів, тренінгів та конференцій. Адже ці зустрічі дають можливість пізнавати нове і обмінюватися корисною інформацією з колегами, ділитися досягненнями, цілями і навіть проблемами. На івентах діляться досвідом інших людей в різних ситуаціях, заводять ділові контакти і навіть знаходять кандидатів на відкриті вакансії. Рекрутер-нетворкер розглядає такий формат, як можливість зарекомендувати себе, як експерта, і зробити перші кроки в спілкуванні з потрібним кандидатом. І тут немає нічого поганого. Але назріває питання, що робити далі.

Що змінити? Спершу уточнимо, нетворкінг – річ корисна, але покладатися на нього, як на єдиний спосіб закриття вакансій, вкрай самовпевнено. В успіху фахівця з підбору персоналу та правда одну з головних ролей грає комунікація та вміння знаходити спільну мову з ким завгодно. При цьому варто пам’ятати, що нетворкінг цінний не знайомством заради знайомства, а пошуком потрібної інформації та важливих контактів. І тут дуже стане в нагоді бекграунд і знання. Краще подбайте про поліпшення скілу замість чергового “no name” спікера з IT.

Рекрутер-пил-в-очі

8lpz - Хто такий рекрутер?Він пише про успішне закриття вакансії, шерить скріни кожного відкликання, обов’язково постит щасливе фото з клієнтом і просить кандидата написати хороший коментар. Представники цього типажу так часто розповідають про свої перемоги, що виникає питання: а коли ж вони працюють?

Що змінити? Це норма витрачати час на формування особистого бренду або бренду своєї компанії в мережі і в офлайні. Але за цим має хоч щось стояти. Нехай досвід буде реально корисним і рецепти успіху ви не просто скопіювали з англомовної статті, а вивели, грунтуючись на своєму копіткій праці в сфері пошуку та підбору персоналу. У цифрову еру, коли перевірити кейс на оригінальність і достовірність займе буквально пару хвилин, а кандидат може написати свою думку про ваш “успішний успіх”. Чесність і працьовитість – ось і весь секрет. Не здивували? Знаємо. Зате це точно працює.

Рекрутер-тренер

7BoD - Хто такий рекрутер?Попрацювати півроку, прослухати навчальний курс, подумати, що теж так можу. Запустити 3-годинний вебінар і пообіцяти, що все після цього стануть експертами. Вуаля, перед вами рекрутер-тренер. При чому іноді цей тренер вчить аж ніяк не рекрутингу, а чогось на кшталт як вийти заміж за програміста.

Що змінити? Фраза “Вчитися, вчитися і ще раз вчитися” – ніколи не втратить свою актуальність. Але справа в тому, що зараз навчальних програм предостатньо – від погодинних майстер-класів до курсів на кілька місяців. Це круто, якщо тренер ділиться кейсами, які розкривають “внутряк”, інсайти і стануть в нагоді в роботі. Але ніхто не відміняв фразу “Ті, хто вміють – роблять. Ті, хто не вміють – вчать “. Щоб власним прикладом не підтверджувати цей стереотип, виступайте тоді, коли вам дійсно є чим поділитися в професійному плані, а не просто заради сумнівної слави.

Рекрутер-мама-у-декреті

ceO 1 - Хто такий рекрутер?

Якщо хворіє дитина такого рекрутеру все одно, що треба коректно передати справи і в принципі попередити, що не зможете працювати невизначений період часу.

І навіть, якщо в такому випадку, ви на фрілансі, це вас ніяк не виправдовує. “У вас що діти ніколи не хворіли? Чи не ходили в сад? Чи не святкували випускний? ” (необхідне підкреслити). Такими аргументами оперує тільки жертва ще одного стереотипу про рекрутинг. Багато хто вважає пошук і відбір персоналу справою простіше простого і типово жіночою професією, яку легко поєднувати з материнством.

Що змінити? Поспілкуйтеся на рахунок цього “простіше простого” з senior IT-рекрутером або ФАУНДЕРОМ профільної агенції. Ви здивуєтеся, наскільки професія повна підводних каменів і вимагає серйозного подходу. Тільки зробити це бажано до того, як ви візьмете вакансію в роботу. Інакше ви ризикуєте, що ваша кар’єра передчасно закінчиться. І замовникам, і кандидатам потрібен висококваліфікований фахівець з підбору кадрів, а не матуся. Нічого особистого, just business.

4 звички успішного рекрутера

Як не потрапити в професійні пастки і “прокачати” скіл, щоб ще краще виконувати обов’язки менеджера з підбору персоналу?

  1. Використовуйте персональний підхід до кожної вакансії. Незалежно від того, відбираєте ви кандидатів на відкриту вакансію або в пошуку пасивних кандидатів, “ctrl + c, ctrl + v” не допоможе залучити кращих професіоналів. Так що персональний підхід і власний стиль в цьому процесі неминучий. Звертайтеся в листуванні до кандидата на ім’я, пригадаєте минулий розмова, акцентуйте на подробиці, знайдені в супровідному листі або резюме.
  2. Чітко плануйте свій робочий день. Утримати в голові всі телефонні дзвінки, зустрічі, співбесіди і власні повсякденні завдання – складно. Тому ведіть органайзер з завданнями і дедлайнами. Для фахівців з підбору персоналу важливо добре вивчити тайм-менеджмент і грамотно використовувати час.
  3. Автоматизуйте рутинні завдання. Між плануванням, відстеженням відгуків і спілкуванням з заявниками у рекрутерів є однотипні справи, які не обов’язково робити вручну. Спеціальний софт для рекрутингу допомагає закрити вакансії набагато швидше. Наприклад, використовуючи CleverStaff, за нашими даними, ви заощадите від 10 тижнів робочого часу в рік. А на одній вакансії будете оптимізувати близько 5 годин, витрачених на рутинні завдання.
  4. Відстежуйте результати роботи кожен день. Це кращий спосіб поліпшити ці самі результати. Використовуючи аналітичні інструменти, визначте, яка тактика набору персоналу працює, а яка ні. І потім скоректуйте дії, щоб стати ще ефективніше.
  5. Працюйте на випередження. Думайте не тільки про відкриті вакансії, а й про майбутні потреби ринку. Виходячи з очікувань компанії або замовників, почніть формувати базу талановитих кандидатів, які матимуть успіх на посадах, які будуть актуальними в найближчим часом.

Рекрутер – це людина, якій не чужі наполегливість, стратегічне мислення ня і комунікабельність. Розвивайте навички і перераховані вище звички фахівця з найму кадрів, пробуйте впроваджувати інновації і бути на одній хвилі з кандидатами, не бійтеся експериментувати в професії. Як каже наш СЕО Владмир Курило: “Вчасно виправлена ​​помилка факапом не рахується”. Так що завжди будьте відкритими до нових знань і приміняли їх на практиці. Якщо ви навчитеся бути провідником між цінностями компанії і кандидатом, то будете наймати більше. Ключ до успіху рекрутера – знайти спільну мову з здобувачем і показати йому можливості, які відкриє пропонована позиція. Так що вперед, до перемоги і хай вам щастить!

Раптом ви вперше на нашому блозі. CleverStaff – це інноваційна українська система для підбору персоналу, яка оптимізує ключові процеси рекрутингу та підвищує ефективність фахівців за наймом. Сьогодні софтом користуються більш ніж в 30 країнах: Україна, Великобританія, США, Швейцарія, Таїланд та інші. Система вже допомогла професійним рекрутерам знайти більше 4 мільйонів кандидатів. Дізнайтеся про всі можливості CleverStaff і прокачати свій рекрутинг. Подробиці тут.

Хто такий рекрутер?
Rate this post

Сподобався цей допис? Поділіться з друзями:
x
На сайт CleverStaff