Moduły treści skutecznych e-maili rekrutacyjnych: korzyści i wyzwania

E-maile rekrutacyjne odgrywają dziś kluczową rolę w zakresie informowania i motywowania pracowników. Tworzenie przyciągających uwagę komunikatów jest zadaniem dość trudnym, szczególnie jeśli wiążą się one z zasobami ludzkimi. W tym artykule opowiemy o znaczeniu e-maili HR i wyzwaniach, z którymi spotykają się specjaliści w procesie ich tworzenia. Zachęcamy do zapoznania się z zaproponowanymi materiałami, z których dowiesz się, jak moduły treści mogą pomóc w zwiększeniu i ułatwieniu komunikacji z kandydatami.

Istota modułów treści

Moduły treści to wcześniej utworzone i zapisane jako oddzielne elementy szablony e-maili. Są niezwykle pomocne w zachowaniu spójnego wizerunku marki w wielu kampaniach rekrutacyjnych, a dodatkowo umożliwiają istotne oszczędzanie czasu podczas tworzenia wiadomości e-maili. Moduły można łączyć, edytować i używać ponownie w różnych kampaniach e-mailowych, co skraca czas tworzenia treści wiadomości. Dzięki takim elementom istnieje możliwość tworzenia unikalnego szablonu, nawet bez znajomości podstaw kodowania, po prostu dodając niezbędne moduły do swojego e-maila.

Oto kilka popularnych typów modułów treści:

 • Nagłówki. Nagłówek, czyli górna część e-maila, zazwyczaj zawiera logo firmy, elementy brandingowe i powitanie, aby zwiększyć rozpoznawalność e-maila.
 • Banery. Banery to przyciągające uwagę elementy wizualne, które zwracają uwagę i pomagają przekazać ważne informacje za pośrednictwem Twojej wiadomości e-mail.
 • Moduły informacyjne. Sekcja modułów informacyjnych oznacza bloki tekstu z dokładnymi informacjami na temat tematu e-maila. W zasadzie jest to treść wiadomości.
 • Stopki. Stopki e-maili zawierają ważne informacje na dole szablonu, takie jak podpis firmy i linki do rezygnacji z newslettera. Dzięki tym elementom e-mail można uczynić bardziej użytecznym dla odbiorcy i dostosować przesyłane treści do jego preferencji.

https://stripo.email/ua/templates/promo-email-template-you-got-us-interested-for-business-industry/

Jak tworzyć angażujące moduły treści?

Pomyśl o elementach swojego e-maila jak o klockach Lego. Podobnie jak w przypadku tych klocków, modułowy design e-mail pozwala tworzyć dowolne treści przy użyciu gotowych bloków. Można mieć do dyspozycji różnorodne gotowe elementy e-maili, które można dowolnie łączyć, aby łatwo budować zachwycające wiadomości. Na przykład kreator szablonów e-mail Stripo obejmuje ponad 1000 gotowych do użycia modułów, jeśli na przykład jesteś w biegu i nie masz czasu na samodzielne tworzenie.

Moduły treści okazują się bardzo przydatne, gdy potrzebujesz tego samego nagłówka z logo i informacjami firmy, modułów informacyjnych z opisami tematów oraz przycisków Dołącz do Google Meet lub Uzyskaj więcej informacji, lub tej samej identyfikacji wizualnej dla swoich postów na blogu i banerach. Oto kilka przykładów:

 • E-mail z aktualnymi ofertami pracy;

https://stripo.email/templates/promo-email-template-current-vacancies-for-business-industry/

 • Pierwszy e-mail do kandydata;

https://stripo.email/templates/promo-email-template-email-marketer-needed-in-new-york-for-business-industry/

 • Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną;

https://stripo.email/templates/promo-email-template-your-invitation-to-an-interview-for-business-industry/

 • E-mail po rozmowie kwalifikacyjnej;

https://stripo.email/templates/promo-email-template-thanks-for-the-interview-for-business-industry/

 • E-mail z ofertą pracy

https://stripo.email/templates/internal-email-template-job-offer-for-human-resources-industry/

Wszystkie te wiadomości e-mail mogą mieć różne tematy, ale ze względu na ten sam wygląd wizualny są ze sobą powiązane. Ten efekt jest dokładnie tym, co możesz osiągnąć dzięki modułom treści pozwalającym na poprawę komunikacji z kandydatami.

Można korzystać z gotowych modułów treści i dostosowywać je według własnych potrzeb, na przykład zmieniając obrazy, kolory, czcionki, rozmiary oraz ogólny styl.

Gdy będziesz zadowolony z efektów Twojego e-maila, po prostu zapisz jego najlepsze elementy jako moduły, a następnie wykorzystuj je tworząc kolejne newslettery.

To bardzo proste, a swoje „klocki Lego” zawsze będziesz mieć pod ręką, żeby móc rozpocząć pracę!

Testowanie i optymalizacja

Moduły treści e-mail obowiązkowo należy poddać testom A/B w celu ustalenia ich najbardziej angażujących elementów względem Twoich kolegów z zespołu. Analiza kluczowych wskaźników wydajności, takich jak współczynniki klikalności i otwarcia, może pomóc Ci zidentyfikować skuteczność Twoich e-maili. Dodatkowo, dane z testów A/B mogą być wykorzystane do optymalizacji wydajności e-maili.

Wspólne wyzwania i błędy

Chociaż architektura e-maili w postaci modułów zdecydowanie oszczędza czas i pieniądze, w niektórych sytuacjach jej użycie może być skomplikowane. Poniżej wymieniamy cztery najbardziej powszechne wyzwania, które występują podczas pracy z modułami treści, a także sposoby, aby im sprostać.

 • Przechowywanie modułów. W miarę wzrostu Twojej biblioteki modułów, ich śledzenie może stawać się coraz trudniejsze. Podczas zapisywania modułów w bibliotece, nadawaj im nazwy dla określonej kategorii (np. CTA), aby można je było łatwo później odszukać.
 • Wygląd modułów HTML i CSS w e-mailach są przetwarzane inaczej, co skutkuje zmianami wyglądu modułów. Uprość swoje moduły, aby były bardziej kompatybilne.
 • Szybkie aktualizacje. Stwórz plik głównego modułu, by zainicjować kontrolę wersji. Aby zapewnić spójność, przekształcaj główny moduł, gdy są wymagane aktualizacje.
 • Przyjazność dla urządzeń mobilnych. Różne urządzenia – różny wygląd. Nie zapomnij przetestować swoich modułów pod kątem dopasowania do wersji mobilnych.

Zakończenie

Moduły treści idealnie nadają się do szybkiego i spójnego procesu tworzenia e-maili. Ze względu na to, że do obowiązków osób na stanowisku specjalisty ds. HR zalicza się m. in. wysyłanie e-maili, moduły treści wydają się być prostym, tanim, oszczędzającym czas i atrakcyjnym rozwiązaniem. Pozbądź się czasochłonnych, skomplikowanych rutyn, tworząc spersonalizowane e-maile na różne okazje, wykorzystując architekturę modularną.

Autor:

Olena Zinkovska, Redaktor bloga w Stripo