Досвід Data Science UA: “У CleverStaff – краща команда підтримки”

Про нашого клієнта

Data Science UAсервісна компанія, що володіє потужною експертизою в АІ та Data Science. З 2016 року команда розробляє АІ-рішення й спеціалізоване програмне забезпечення, використовуючи останні напрацювання в машинному навчанні, комп’ютерному зорі, аналітиці даних, тощо.
Провідні фахівці компанії розвивають і напрямок АІ консалтингу: залучають експертів з різних галузей та формують програми навчання для команд, незалежно від профілю.

Окрім цього, Data Science UA прокладає шлях створення АІ R&D центрів у Східній Європі й активно співпрацює з партнерами зі США та Великої Британії. 

Також у спектрі їхніх послуг  аутсорсинг та аутстафінг. Команда ефективно й професійно відшукує висококваліфіковані таланти для закриття потреб клієнта.

Знайомимося ближче

Анастасія Русавська, Head of Recruitment and HR

Анастасія Русавська, Head of Recruitment and HR Data Science UA, має понад 7 років досвіду у сфері рекрутингу та HR. Протягом цього часу стала справжнім експертом; і це не просто гучний термін. Найкраще навчаєшся на практиці, тож саме так Анастасія виросла до топ-менеджера: побудувала з нуля й власноруч імплементувала функцію рекрутингу й HR у компанії. «Почала з рекрутингу – його розглядала як один із перших варіантів розвитку, а далі зрозуміла, що це моє, що в мене виходить, – розповідає Анастасія. – Тому вирішила далі будувати карʼєру саме у цьому напрямку. З 2020 року стала лідом, що кардинально вплинуло на подальший розвиток. З 2022 року – я менеджер трьох команд та вертикалей HR/Recruiting/Operations».

Впоратись з цим навантаженням Анастасії допомогли сильні навички тайм-менеджменту, організаторські здібності, здатність розставляти пріоритети, керувати кількома напрямками одночасно та працювати у стислі терміни. «Наша компанія швидко розвивається. Ми пишаємося тим, що вже багато років розвиваємо Data Science спільноту в Україні та Європі. Вона об’єднує всіх дослідників, інженерів та розробників з суміжних сфер. Ми проводимо заходи з машинного навчання, комп’ютерного зору, обробки природної мови, аналітики даних, використання АІ у різних сферах бізнесу, тощо». 

Головний драйвер професійного розвитку Анастасії –  це комунікація: побудова теплих відносин із командою, кандидатами та клієнтами, можливість ділитися досвідом з іншими й налаштовувати “конект” на вищому рівні розуміння.

Зараз в спільноті рекрутерів усе частіше обговорюють тему емоційного вигорання: Анастасія лише раз засумнівалася у виборі професії, але зміна компанії дала їй новий імпульс для подальшого розвитку.

У Data Science UA Анастасія прийшла більше 5 років тому, коли компанія лише почала розвиватися на ринку рекрутингу: тоді у штаті було близько 10 людей. Наразі – це понад 80 спеціалістів. «Це моя гордість – компанія та команда. А ще – що за стільки років я досі люблю рекрутинг та закривати вакансії», – говорить вона, – І, звичайно, найбільше задоволення – це офер та довгострокові відносини, коли кандидати знову звертаються через 2-3-5 років за порадою та визнають мене як професіонала, так само, як і їх».

Як влаштований рекрутинг у Data Science UA

У Data Science UA основна увага зосереджена на розробленні АІ-рішень та консалтингу. Незважаючи на це, послуги з підбору персоналу не обмежуються фахівцями з АІ чи Data Science  експерти компанії закривають вакансії по всьому світу й знаходять найкращого кандидата за запитом, незалежно від рівня й спеціалізації.

«Ми знаємо майже всіх інженерів та розробників, що працюють з даними, отже, завжди першими дізнаємося про нові вакансії або кандидатів, що шукають роботу. Це дає нам змогу допомогти інженерам знайти цікаві проєкти, а компаніям скористатися послугами рекрутингу і знайти талановитих спеціалістів, які не подають анкети на сайтах пошуку роботи», – ділиться досвідом Анастасія. За її словами, команда добре знає ринок, тому може знайти будь-якого кандидата пiд будь-який проєкт та навпаки. «Ми залучені в усі процеси найму: від пошуку кандидатів і перевірки їхніх soft та hard skills до моменту отримання оферів. Ми євангелісти ефективної комунікації. Робимо все можливе, щоб знайти ідеальну відповідність між кандидатом та компанією».

Сьогодні у команді рекрутингу 6 людей. В роботі перебувають в середньому 15-20 вакансій на місяць, але ця цифра змінюється. 70% вакансій – це рівень Senior/Lead. Direct пошуку багато, оскільки класичних запитів менше, ніж нестандартних. Але добре працюють нетворк в рамках нашого глобального комʼюніті, рекомендації та карʼєрний портал.

Результати з CleverStaff

Загалом в Data Science UA ми завжди користувались професійними ATS.

У 2022 році почали шукати більш зручну і зрозумілу систему за інтерфейсом. Процес перенесення бази на CleverStaff зайняв певний час. Адже кількість наших даних була значно більша, ніж могло вміститися в шаблон для міграції. 

Основною метою було забезпечити комфорт у щоденній роботі, скоротити час на рутинні завдання та мати доступ до базової аналітики. Команда швидко відчула позитивний ефект завдяки зручному плагіну, який значно зекономив час. Та не дивлячись на те, що інтерфейс був зрозумілим, до нього все ж потрібно було трохи звикнути.

З аналітикою розбирались поступово майже рік, оскільки потрібно було накопичити дані, щоб зрозуміти, як вона працює в системі та чого вистачає або не вистачає. Сподіваємося, що в майбутньому буде ще більше кастомізованих репортів. Але колеги-рекрутери відгукуються загалом позитивно стосовно опціоналу софту. І, звичайно, команда підтримки CleverStaff – одна з найкращих, яка оперативно реагує на всі наші запити. 

 Серед інших плюсів:

  • Збереження історії комунікації з колегами та кандидатами – про заощадження часу на всі пояснення. Це допомагає працювати з вакансіями, зокрема зі складними.
  • Наявність софту полегшує бізнес-процеси, які є в рекрутингу, надає їм форму і структуру. 
  • ATS допомагає формувати корпоративну культуру всередині команди рекрутерів – від шаблонів листів до аналітичних звітів.  

Плани на майбутнє

Не дивлячись на складну ситуацію в Україні, Data Science UA активно розширює свою команду. 

В планах – розширення присутності на міжнародному ринку в розрізі всіх сервісів компанії, адже у Європі та Америці існує проблема браку кваліфікованих інженерів, які спеціалізуються на складних та вузькоспеціалізованих технологіях. Нині команда Data Science UA працює над тим, щоб переконати світ, що працювати з Україною безпечно. В цьому контексті йдеться не лише про рекрутинг, а й про комунікаційну складову – публікацію відповідних матеріалів у західних медіа, участь у фахових міжнародних конференціях тощо.

“Міжнародна співпраця підтримує економіку нашої країни. Однак, щоб залучати найкращих фахівців у цей непростий час, важливо розуміти, що у конкуренції за таланти перевагу завжди матимуть компанії з “людським обличчям”. І наша команда  саме така”,  з усмішкою додає Анастасія.