7 atutów CleverStaff dla kierownictwa
Co się dzieje, gdy w dziale rekrutacji lub HR pracownicy uzyskują dostęp do zautomatyzowanego oprogramowania do rekrutacji CleverStaff? Dzisiaj przyjrzymy się korzyściom jakie przynoszą te zmiany dla kierownictwa.
1. Systematyzacja informacji i dostosowywanie procesów biznesowych w zespole. Wprowadzenie ATS pomaga usystematyzować wszystkie działania związane z organizacją pracy zespołu. Jednocześnie takie oprogramowanie staje się tym “miejscem spotkania”, w którym odbywa się wymiana informacjami między członkami zespołu, w tym rekruterami-freelancerami i menedżerami ds. zatrudnienia. Mówiąc inaczej, każdy ma własny poziom dostępu do funkcjonalności ATS i pracuje “na swoim polu”, ale “plonami” dzielą się wszyscy. Nie ma potrzeby przekazywania kolegom całej historii wydarzeń dotyczących kandydata. Pytania typu “Dlaczego nie przyjął oferty?”, “Nie pamiętasz, dlaczego się nie udało?” itd. dostępne są w systemie wraz z innymi, niezbędnymi informacjami. Umożliwia to pracę z naprawdę skomplikowanymi ofertami pracy i trudnymi rynkami. Dodatkowo, w 2024 roku, CleverStaff został wzmocniony elementami AI, dzięki którym stał się bardziej wydajny.
2. Tworzenie własnej, potężnej bazy danych. Rekruterzy mogą się zmieniać, może nawet ulegać zmianom cały skład zespołu, ale menedżer zawsze ma pod ręką własną bazę kandydatów, zebraną w duży, uporządkowany zasób danych. Są w nim zawarte wyniki wszystkich procesów poszukiwania, zatrudniania i doboru kandydatów.
3. Poprawa komunikacji z kandydatem. Kierownik może być spokojny o jednolitość, poprawność i korporacyjną etykę w komunikacji z kandydatami. System oferuje na przykład różne szablony listów i wiadomości, które można elastycznie dostosować do swojego tonu głosu. Warto też wspomnieć, że CleverStaff działa zgodnie z GDPR.
4. Poprawa komunikacji z klientem CleverStaff pozwala usprawnić pracę z klientem, na przykład podłączając go do systemu w roli “menedżera ds. zatrudnienia”. W ten sposób uzyska on dostęp do swojego lejka rekrutacyjnego, a także zobaczy, ile CV przejrzał rekruter. Będzie więc spokojny wiedząc, że praca nad jego ofertą postępuje. Istnieją oferty pracy, które zamykane są dopiero po 6 miesiącach. W międzyczasie, zanim znaleziony zostanie odpowiedni fachowiec, przeprowadzane są rozmowy z setkami kandydatów. Na końcu dobierane są 1, góra 2 istotne CV. W takich przypadkach ważne jest, aby swoją pracę uzasadnić liczbami, a nie tylko tłumaczeniem, że “taka jest sytuacja na rynku”. W prawidłowym wyjaśnianiu całego procesu i rozwiewaniu bezpodstawnych iluzji, pomaga oprogramowanie do rekrutacji. Ponadto, gdy klient interweniuje u menedżera, ten w każdej chwili może szybko, bez dodatkowych wyjaśnień ze strony podwładnych sprawdzić, co się dzieje z konkretną ofertą pracy: terminy zamknięcia, komentarze, problemy.
5. Raportowanie. W dowolnym momencie kierownik może otrzymać szczegółowe raporty, dotyczące zarówno lejek rekrutacyjnych, jak i źródeł kandydatów czy też aktywności oraz statystyk użytkowników. Istnieje również możliwość tworzenia własnych raportów, według potrzebnych parametrów. Ta sekcja jest bardzo lubiana przez liderów zespołów i HRD w momencie, gdy chcą zobaczyć, co naprawdę dzieje się z zatrudnieniem i jak żyje ich dział ogólnie lub każdy rekruter osobno. Dotyczy to szczególnie pracowników zdalnych, których efektywność i styl pracy kierownik chce ocenić bezstronnie i obiektywnie.
Po wprowadzeniu do pracy oprogramowania od CleverStaff, żadne inne dodatkowe trackery i narzędzia nie są potrzebne. Oprogramowanie odpowiada też potrzebom klientów, w tym międzynarodowych, zainteresowanych szczegółowymi i jakościowymi raportami – na przykład, gdy chcą zobaczyć cały proces pracy nad ofertą pracy. Raporty te są postrzegane jako oczywiste uzasadnienie i potwierdzenie wykonanej pracy. Jest to też swoista baza dowodowa, dzięki której nie trzeba niczego wymyślać – wszystko jest maksymalnie przejrzyste dla wszystkich uczestników procesu.
6. Osiągnięcia. Dzięki mechanizmom grywalizacji, system rejestruje wszystkie codzienne sukcesy i osiągnięcia każdego rekrutera, nawet te najmniejsze. Kierownik może osobiście śledzić codzienny postęp pracy członków swojego zespołu i na bieżąco widzieć, kto jest liderem, a kto przegranym:) Dzięki grywalizacji, praca z CleverStaff staje się o 18,6% bardziej efektywna, a w przeliczeniu na rok pozwala zaoszczędzić nawet 2,5 miesiąca pracy rekrutera. Fakt ten potwierdza zrealizowane przez nas badanie.
7. Szybkie wyniki. Zrozumienie, że praca stała się łatwiejsza i bardziej produktywna, a efektywność zespołu wzrosła, pojawia się zazwyczaj po 1-2 miesiącach od momentu wprowadzenia oprogramowania od CleverStaff. Jednym z tajników sukcesu jest konieczność odpowiedzialnego podejścia do procesu przez każdego użytkownika. Jeden z klientów CleverStaff, firma A-HR, stwierdziła, że po wprowadzeniu naszego ATS, ich ogólna produktywność wzrosła o około 20%.