“Вкрав базу B2B-клієнтів із попередньої роботи”. 17 веселих історій від рекрутерів

У рекрутингу завжди є місце курйозним історіям. Вони трапляються навіть на поважних співбесідах або «зчитуються» у рядках солідних резюме. Бо кандидати – в першу чергу, люди, зі своїми плюсами-мінусами, знаками питання або оклику. А рекрутери – ті, хто віртуозно знаходять між цим всім зв’язок і сенс, іноді посміхаючись і сміючись  

CleverStaff зібрав “смішинки”, які точно піднімуть настрій і доведуть: витримка і делікатність рекрутера – безцінні!

Отже, поїхали!

Пароль «Зелений банан»

«Часто, певно, як і більшість моїх колег, переглядаю профілі фахівців у LinkedIn. Буває, трапляється чимало цікавого, – розповідає Анна Параскєєва з ITExpert. – Так, був Java Developer, який серед своїх технічних скилів (Spring, Java, SQL) у профілі додав зухвалий скіл – «Красунчик» (хоча фото у профілі було досить скромне )». 

Ще один кандидат в розділі «Досвід» написав про попередню компанію коротко – «Пекло на землі». «Одразу закортіло дізнатись про причини його звільнення з цієї компанії», – усміхається Анна. 

Також одного разу під час перегляду профілів у розділі «About» зустрілось таке: кандидат в самому кінці написав, що відповідає лише на ті повідомлення, де у вітання додано словосполучення «зелений банан». «Не впевнена, що саме зелений, але те, що банан – було точно », – ділиться Анна. «Виглядало доволі смішно! Адже виходить, що кандидат застосував таку фішку для того, щоб відсіяти тих рекрутерів, які займаються масовою розсилкою і «спамлять», не вивчаючи профілі кандидатів перед тим, як написати ». 

Коли резюме – це цілі історії

Був випадок, коли Анна допомагала спеціалісту відредагувати та покращити резюме. Розділу про хобі було присвячена чи не третина від усієї інформації. Скорочувати її кандидат не бажав в жодному разі. 

Ймовірно, для нього було важливо, щоб потенційний роботодавець обов’язково ознайомився с з усіма захопленнями та багатим внутрішнім всесвітом Хоча всі інші правки та редактуру сприймав спокійно і зважено

Так, резюме – це частина чогось значного і… щирого, це метод самовираження для певних людей. Іноді вони надходять з досить відвертим змістом.

Ось які згадує Жанна Кондратьєва із LVIV HR SOLUTIONS:

  • «Вкрав базу B2B клієнтів із попередньої роботи»
  • «Християнка, віддана своїй справі, амбітна»
  • «Тупим рекрутерам не телефонувати, говорю лише з власниками бізнесу».

Погодьтесь, такі запам’ятовуються 🙂 

Співбесіда з іноземцем: швидко і «неболяче»

Ми звикли думати, що зазвичай у курйозне становище на співбесідах найчастіше потрапляють кандидати. Але буває, що і рекрутери теж

Так, Юлія із SMART SOLUTION згадує про свій початок роботи з ІТ вакансіями. «Якщо раніше я проводила співбесіди зазвичай з українцями, то не так давно я вже почала призначати співбесіди з європейцями – це вимагало проведення інтерв’ю англійською. Коли призначила першу співбесіду, попередила кандидата, що вона займе приблизно 30 хвилин. Я дуже хвилювалась, адже це була перша співбесіда, яку я проводила виключно англійською. Через це дуууже швидко говорила, і все інтерв’ю зайняло всього… 10 хвилин! Кандидат в кінці був трохи спантеличений і напружено поцікавився: «Ооо, так це дійсно все? Щось дуже швидко… ».

Головне – не переплутати!

А ось кейс від рекрутера, який на умовах анонімності розповів нам про таку ситуацію: кандидат прийшов на співбесіду, але спочатку терміново попросив показати, де туалет. Рекрутер чемно проводжає його і автоматично випалює: «Заходьте, сідайте, я підійду до вас зараз!». Була незручна пауза, але гарне почуття гумору в обох швидко її перекрило. 

Таємничий шепіт і футболка, «щоб пам’ятали»

А ось історії від дівчат з Indigo Tech Recruiters.

Одного разу шукали кандидата на посаду Front-end розробника для продуктової компанії.

Все було як зазвичай – онлайн співбесіда, почали із стандартних питань. 

«Але в якийсь момент я почула шепотіння і… ледве чутний стукіт. Зробивши вигляд, що нічого не трапилось, я вже планувала перейти до наступного питання, і раптом почула фразу “Запитай, запитай в неї про бонуси!”. То був жіночий голос, і я, м’яко кажучи, здивувалась, що ми були не вдвох ». 

Виявилось, що то була дівчина кандидата, якій кортіло проконтролювати розмову з рекрутером. Напевно, вона очікувала, що її хлопець “зам’ютив” свій мікрофон і не знала, що викриває свою присутність. Після цього вона, звичайно, зникла, та й співбесіда була завершена нормально, але… офер кандидат так і не отримав.

Також було і таке: кандидатка прийшла на онлайн-співбесіду в яскравій футболці із відповідним логотипом компанії-клієнта. Рекрутерка помітила це лише після 15 хвилин розмови і одразу перепитала у дівчини. Виявилось, що вона одягла цю футболку навмисно – позичила у свого хлопця, який, за збігом обставин, працював на цього клієнта півроку тому. Кандидатка повідомила, що зробила це, адже хотіла запам’ятатись, і в неї це добре вийшло .

Суп, самурай і вірші

Команда A-HR час від часу теж фіксує нестандартні випадки на співбесідах. 

Так, був досвід, коли кандидат… з апетитом їв суп під час співбесіди, «бо в нього спеціальна дієта» . Що поробиш, не залишати ж кандидата голодним

Ну, і звичайно, «складні» кандидати. Так, рекрутер Вікторія одного разу шукала SEO-спеціаліста в українську e-commerce-компанію, яка працює на ринок США. І мала за “щастя” поспілкуватися з одним дуже наполегливим кандидатом. Ну прямо дуже. 

Після співбесіди Вікторія презентувала його СЕО компанії, але той з певних причин відхилив кандидатуру цього спеціаліста. Про це кандидату було тактично повідомлено. Що зазвичай відбувається в такому випадку – кандидати або запитують розгорнутий зворотний зв’язок, або просто дякують. Цей же SEO-спеціаліст писав Вікторії протягом тижня щось на кшталт:

«Ви не розумієте, кого втрачаєте!» 

«Ви робите величезну помилку!»

«Ніхто не виведе вас в ТОП швидше, ніж я!». 

Останнє, що він написав рекрутеру: «Я – SEO-самурай!!!». Сподіваємось, до харакірі через невдачу з вакансією у нього не дійшло

А ось кейс «Від агресії – до поезії!». Розповідає рекрутер Альона: «Колись на масовому підборі менеджерів у банк був юнак, який після співбесіди почав мені писати вірші, висвітлюючи свої сильні сторони в професії». 

Чи він дуже хотів цю роботу, чи паралельно закохався у рекрутерку – про це достеменно невідомо. Але дуже зворушливо, погодьтесь

Неочікувані формати інтерв’ю

Рекрутери працюють у різних форматах співбесід – від інтерв’ю за компетенціями до ситуаційних та групових. Якщо добре придивитися, то у кандидатів теж є свої формати Ось кілька «кейсів» від ITExpert.

Нетверезий і хоче спати. Було так, що кандидат підключився на технічне онлайн-інтерв’ю… п’яним. Треба віддати належне – він намагався відповідати на питання інтерв’юера з усіх сил, повільно і дивно, але намагався. Спочатку були сумніви – може, людина не п’яна, а просто так розмовляє. Ну буває ж таке? Буває. Але коли кандидат солодко задрімав прямо посеред важливої фрази і не реагував на всі онлайн-спроби (а це ще така собі задачка ) його розбудити – сумнівів не залишилось. А ще вівся відеозапис, про який кандидата було заздалегідь попереджено, щоб замовник міг передивитися за необхідності. Оце пам’ять так пам’ять

Кальянний формат. Ще був кандидат, котрий підключився до інтерв’ю з кальян-бару і користувався всіма принадами цього закладу – під час співбесіди курив кальян, потопав у романтичних фігурних хмаринках. І все це – не кваплячись, з паузами на «затяжку», під релаксуючу музику фоном…

Одразу видно – джентльмен! Одного разу кандидат підключився на співбесіду в консервативному костюмі і краватці, з гарно оформленими і «художньо» підкрученими вусами. Підкреслено чемно відповідав на питання і тримав в руках люльку, подібну до Шерлокової… Здавалося, ще мить – і з’явиться або доктор Ватсон, або собака Баскервілей…

А було і без костюму. Коли кандидат з’явився на співбесіду… у махровому халаті на голе тіло, ще й розв’язаному Ну так вийшло, всі ми люди, не всі встигають вчасно не те щоб прийти – одягтись на співбесіду…

«Жінка не пускає». Трапляються іноді кандидати, які успішно проходять всі етапи співбесіди, компанія-замовник вже потирає руки із задоволенням, і все «на мазі», як-то кажуть. А кандидат ррраз – і відмовляється від оферу. А чому? «А дружина проти зміни роботи і ніяк не піддається на вмовляння». І що, не псувати ж настрій турботливій дружині через таку «дрібницю» – дуже складну вакансію, кандидата, на якого витрачено купу сил, і ще складнішого замовника. Сімейне щастя кандидатів – понад усе для рекрутера

Сподіваємося, цією підбіркою ми покращили вам настрій 🙂 Якщо у вас є поділитися чимось веселим із власної практики, пишіть нашому редактору сюди ev@cleverstaff.net 

Опублікуємо обов’язково 🙂