Як закохати кандидата в компанію на співбесіді? ❤

Ідеальне інтерв’ю схоже на «побачення» 🙂 Так, є легка тривожність, адже хочеться сподобатися іншій стороні. Але від зайвого оціночного підходу середньостатистичний кандидат стресує і через це робить більше помилок, яких зазвичай не допустив би. Тому важливо пам’ятати, що інтерв’ю – це не тільки оцінка кандидата, але й просування бренду компанії, формування позитивного враження. Кожний етап – це можливість продемонструвати свої сильні сторони і привернути кандидата до себе.

Спочатку закохайтесь самі  

Перше і головне – спочатку закохатись в компанію самому рекрутеру, хайринг-менеджеру, інтерв’юеру :). Щоб сподобатись кандидату і зацікавити його вакансією, важливо заглибитись в компанію і проєкт, який буде реалізовуватись, проєкти, які вже були реалізовані, свіжі досягнення. Так формується перелік аргументів на користь вашої компанії. 

Якщо ви закохані у свою компанію – ваша впевненість передається  і кандидату 🙂

Підготовка до інтерв’ю 

Важливо детально вивчити резюме кандидата, особливо – блок його мотивації. Це допоможе визначити, які аспекти проєкту і компанії можуть його зацікавити, і підготувати запитання, які розкриють його мотиви.

Слід передбачити, що може зацікавити кандидата у вакансії, а які завдання і проєкти його можуть тригернути. Це допоможе підтримувати діалог на актуальні для кандидата теми, що підвищить ймовірність того, що він обере саме вашу компанію. 

Запросіть кандидата ставити запитання не тільки про компанію і проєкт, але й про вашу команду і її роботу, намагайтесь максимально відкрито  і чесно відповідати на них. Це допоможе створити довірливі відносини, продемонструвати професіоналізм і відповідальність.

Подумайте про те, як створити комфортну і доброзичливу атмосферу під час інтерв’ю. Це може бути коротка розмова на неформальні теми або навіть невеличкий жарт. Важливо, щоб кандидат відчув себе розслаблено і комфортно.  

Зустріч

Пам’ятайте, що йдете на «побачення»:) Старайтесь витримувати спокійний тон спілкування, здобувайте прихильність кандидата, намагайтесь прибрати напругу на початку бесіди. 

Після того, як всі учасники зібралися/підключилися, розкажіть про структуру співбесіди, якщо в процесі в кандидата виникнуть запитання, нехай ставить їх і не соромиться. В ідеалі, якщо практичні запитання і завдання покажуть проєкт зсередини. Наприклад, які завдання вирішуються на проєкті в поточному спринті чи наведіть реальний кейс, трохи змінивши умови, щоб зберегти конфіденційність. Так кандидат зможе відчути себе в реальному робочому дні поруч з вами.  

Коли кандидат робить помилку на інтерв’ю, це нормально, адже він знаходиться в стресовій ситуації. Якщо надати надто жорсткий зворотний зв’язок, людина може «попливти» і провалити решту інтерв’ю, хоча в реальному житті все було б навпаки. Тому фідбек має бути тактовний і конструктивний.

Універсальні поради:

  • Спочатку виділіть, з якими завданнями кандидат впорався добре, а лише потім підсвітіть проблемні зони.
  • Дайте кандидату можливість виправити помилку. Запропонуйте йому ще одну спробу або додатковий час на продумування відповіді. 
  • Підтримайте кандидата. Скажіть, що бачите, що він думає/діє в правильному векторі і явно може зробити ще краще.

Так людина запам’ятає, що в компанії є підтримка і менторство, що додасть плюсик вашому проєкту, а в помилках ви вбачаєте привід для розвитку, а не критики. 

Якщо кандидат сподобався – поверніться до мотивації

Розкажіть максимум про проєкт і компанію – в ідеалі те, що не можливо знайти в мережі. Розкажіть про вашу атмосферу, характери в команді, традиції, патерни роботи, занурте людину у звичайний робочий день, щоб вона змогла «приміряти» на себе вакансію і компанію. Також хороша практика – попросити кандидата розповісти про себе поза контекстом роботи (хобі, інтереси) і вказати, що в команді є схожі за духом співробітники.   

Як правило, претенденти питають про деталі компанії, проєкти, можливості кар’єрного зростання і додаткові бонуси. Підготуйте відповіді, але при цьому дайте людині більше, ніж вона очікує – поверніться до її мотивації. Навіть якщо запитань нема – беріть ініціативу на себе і розкажіть про найближчі завдання, які можуть мотивувати кандидата. Підсвітіть сильні сторони компанії, її стійкість на ринку, чому варто обрати вас, а не інших.  

Фінальний етап співбесіди – це останній шанс переконати кандидата у виборі вашої компанії. Важливо завершити співбесіду позитивними емоціями  і дати кандидату чітке розуміння подальших дій.

Отже, чек-лист

  • Завчасно попередьте кандидата про кількість етапів рекрутингу, про те, як буде проходити кожен з них. Якщо розробника чекає технічна співбесіда чи live coding, порадьте йому теми, на які варто звернути увагу. 
  • Надайте максимум інформації під час інтерв’ю. На ідеальній співбесіді у фахівця та у представника компанії на руках мають бути умови, обов’язки, кар’єрне зростання, бонуси, матеріальна компенсація в рамках заробітної вилки. Кандидат повинен чітко розуміти, з якими технологіями йому доведеться працювати, дізнатися специфіку проєкту чи його фішки, як він прокачає скіли та як можна вирости в компанії.
  • Не створюйте зайвих етапів та процесів.
  • Заздалегідь продумайте, як розпочати співбесіду з кандидатом та що запитувати, щоб максимально розкрити його soft/hard skills. Створіть портрет фахівця за вакансією та ставте питання, які допоможуть перевірити, чи та це людина.
  • Проговорюйте сильні сторони пропозиції, розповідаючи про переваги компанії та підкріплюючи їх фактами.
  • За даними Hired, крім зарплати, важливу роль відіграє персоналізованість джоб офера. Вивчіть резюме людини, її смаки та інтереси та спробуйте продумати мотивацію, яка переконає фахівця прийняти вашу пропозицію. І – є всі шанси на успішний найм!