Рекрутинг у ВК

vkontakte - Рекрутинг у ВК

У ВКонтакті відвідують 97 мільйонів користувачів на місяць. Ця соціальна мережа є п’ятою за популярністю в світі. З огляду на ці показники, рекрутери активно використовують не обходить увагою цю площадку під час пошуку персоналу. Давайте розберемося як ефективно займатися рекрутингом в вк. 

Кого шукати в ВК

Аудиторія Вконтакте – це молодь з СНД. Тут спілкуються, слухають музику і діляться фотографіями студенти, випускники, молоді спеціалісти, мами в декреті. Судячи з такого контингенту, рекрутер може шукати тут кандидатів на такі посади, як промоутери, співробітники для ресторанів, в загальному на різні часові і масові вакансії.

Спеціального розділу для пошуку персоналу тут не передбачено, як втім і в більшості інших соцмереж. Тому залишається або постити вакансії з особистого облікового запису, або створити тематичну групу. Наприклад, спільноти «Робота для студентів», «Заробіток в Інтернеті», «Робота для молодих мам» користуються вконтакте популярністю. Ви отримуєте відразу теплу аудиторію, адже, вступаючи в групу, передплатники відразу розуміють, про що тут піде мова.

rekruting vkЯк шукати у VK

Рекрутинг в Контакте неможливо уявити без рядка “Пошук”. Тут шукати кандидатів зручно, особливо якщо ви знаєте, хто саме вам потрібен. Ви можете задати параметри, починаючи від статі, віку і міста проживання, закінчуючи назвою місця попередньої роботи або року випуску з навчального закладу. Такі широкі можливості пошуку допоможуть рекрутеру знайти відповідну людину з конкретним освітою, досвідом або підібрати персонал в невеликому місті. 

Вконтакті в цифрах

ВКонтакті на добу публікується 17 мільйонів постів, ставиться мільярд лайків, пишеться 27 мільйонів коментарів, відправляється 6 мільярдів повідомлень і проглядається більше 400 мільйонів відео і 9 мільярдів постів. Виділитися на цьому тлі зі своїм оголошенням, постом і фотографією досить складно, але реально. 

“Підводні камені” рекрутингу ВК 

  • Багато негативу. Робота з холодною аудиторією, агресивні оголошення і спроба “продати” свою вакансію “в лоб” може викликати неприйняття аудиторії. Щоб знайти зацікавлених людей, потрібно пробувати і не зупинятися. 
  • Блокування сторінки і ліміти на повідомлення. Швидше за все ви не зможете багато працювати з однієї сторінки. У ВКонтакте за добу можна відправляти не більше 40 заявок в друзі і писати не більше 20 повідомлень незнайомцям (тобто тим, хто у тебе не в друзях). Це означає, що в день ви зможете зробити не більше 60 холодних контактів.

Як краще скласти і де розмістити контент на тему рекрутингу

  • Не пишіть в статусі тільки оголошення про вакансії. Багато, хто займається рекрутингом на майданчику ВК, пишуть свої оголошення прямо в статусі на своїй сторінці. Але call to action на видному місці тут тільки відштовхнуть вашу аудиторію.
  • Формуйте експертність через свою сторінку. Ви вже точно знаєте, що формування особистого бренду і бренду роботодавця часто (а якщо мова про пошук персоналу в соціальних мережах, то практично завжди) спрацьовують куди краще, ніж традиційні оголошення про відкриту вакансію. 
  • Використовуйте різноманітний контент. Не обмежуйтеся тільки текстом. Крім статей, постите відео, аудіо, зображення, репоста цікавий контент зі сторінок колег і зі сторінок спільнот, в тому числі це можуть бути і ваші оголошення про вакансії. 
  • Розповідайте не тільки про успішні кейсах, але також і про труднощі, з якими стикаєтеся в рамках своєї професійної діяльності, про помилки, про роботу з командою. Людям хочеться бачити в вас звичайної людини, а не зухвалого “мисливця за головами”. Вони хочуть отримувати корисний і життєвий контент, а не сухий список вакансій. 

Переглянувши вашу сторінку, потенційний кандидат на вакансію вже буде розуміти ваші головні принципи і цінності. Це свого роду “вудка”, яка формує навколо вас аудиторію, розташує її, після чого можна приступати до рекрутингу вконтакте в чистому вигляді.

💪 Бажаєте ще більше посилити вашу роботу з підбору персоналу в соціальних мережах, і не тільки? Тоді ви за адресою!

📌 За допомогою професійної системи для підбору персоналу CleverStaff ви сформуєте масштабну базу резюме і будете закривати вакансію буквально в пару кліків. 

💥 З нами ви зможете відслідковувати воронку рекрутингу, вести звітність, автоматизувати рутинні процеси, а за допомогою “авто підбором” система сама вибере з бази кандидатів на 100% збігаються з вимогами вашої вакансії. 

🎯 Спробуйте, як це працює, вже зараз. Наші фахівці завжди готові провести вам презентацію системи. Тисніть тут, щоб отримати демо системи пошуку співробітників. І переконайтеся, що використовуючи професійний софт ви знайдете свого кандидата!

Сподобався цей допис? Поділіться з друзями:
x
На сайт CleverStaff