Рекрутинг в соціальних мережах: 8 ефективних способів пошуку співробітників

glen carrie 773789 unsplash - Рекрутинг в соціальних мережах: 8 ефективних способів пошуку співробітників

92% рекрутерів використовують соціальні мережі під час підбору персоналу. І це не просто пасивний пошук співробітників і розміщення оголошень про вакансії в акаунтах компанії або на особистих сторінках. Ці майданчики дозволяють також активно шукати потенційних кандидатів, будувати з ними відносини і формувати бренд роботодавця. Завдяки широким можливостям, рекрутинг в соцмережах став вже окремим напрямом підбору персоналу, без якого в наш цифровий час не обійтися. Ми вирішили розібратися, якої стратегії потрібно дотримуватися, щоб “розкусити” рекрутинг в соцмережах.

Щоб успішно займатися пошуками співробітників в соцмережах, потрібна особлива стратегія. Вона може бути націлена як на пасивних кандидатів, які не шукають роботу в даний момент, так і на активних шукачів, які насамперед перевірять ваші корпоративні акаунти, а потім вже будуть відправляти резюме. Тому ви повинні подбати про це заздалегідь. Ось кілька порад, як можна впроваджувати рекрутинг через соцмережі.

рекрутинг в соцмережах

 1. Активно створюйте репутацію вашої компанії в соцмережах.

Розвивайте свій бренд, про який всі буду знати, а значить і хотіти у вас працювати. Важливо стати авторитетом у своїй галузі. Справа в тому, що мілленіали хочуть встановити емоційний зв’язок з компанією в якій їм доведеться працювати. Дайте їм це, залучайте їх, передавайте робочу атмосферу, розповідайте про бонуси, діліться глобальними цілями, показуйте внутрішню кухню, давайте пряму мову співробітникам. Саме живий контент допоможе з допомогою рекрутингу в соціальних мережах органічно залучати кандидатів.

 1. Знімайте відео для взаємодії з кандидатами.

Після того, як ви почали активності на обраних майданчиках, потрібно виводити взаємини з передплатниками на новий рівень. Крім фото, цікавих і корисних постів, не ігноруйте формат відео. За статистикою, відео – це середовище, з якої користувачі соціальних мереж можуть взаємодіяти в 10 разів частіше, ніж будь-яка інша форма контенту. Це тип контента, який, на думку 52% фахівців з маркетингу в усьому світі, забезпечує найбільшу відгук і залучення. Це пов’язують з тим, що людський мозок здатний обробляти візуальну інформацію в 60 000 разів швидше, ніж текст.

Формат, який можна розвивати в рамках пошуку співробітників в соціальних мережах:

 • live-відео, щоб можна було спостерігати за справжнім життям колективу та відчути культуру компанії,
 • відповіді на запитання підписників та фоловерів,
 • освітні відео, в яких ваші співробітники діляться професійними секретами,
 • успішні кейси компанії, представлені в відео-форматі,
 • бекстейджі з заходів, в яких беруть участь співробітники.
 1. Зробіть співробітників своїми Амбассадори.

Одна з цілей соціальних медіа в тому, щоб постійно збільшувати охоплення контенту.

Попросіть своїх співробітників взяти участь в кампанії по рекрутингу в соцмережах і поділитися соотвествующих постами. Доведено, що особиста рекомендація має велику силу.

 1. Беріть участь в групах LinkedIn.

За оцінками, 87% рекрутерів в даний час використовують LinkedIn для пошуку талантів (55% використовують Facebook і 47% використовують Twitter). Не просто оптимізуйте профіль в LinkedIn, а й беріть участь в тематичних групах, активно спілкуйтеся там. При чому це можуть бути не тільки рекрутингові спільноти, а ті групи, де між собою спілкуються фахівці, яких ви хочете знайти.

 1. Не Linkedin’ом єдиним.

Не секрет, що у різних соціальних мереж є своя аудиторія. Те, що працює для LinkedIn, не обов’язково “зайде” для аудиторії Facebook. Вивчіть це питання, проаналізуйте кількість лайків, запитаєте своїх передплатників, що їх цікавить найбільше в вашому профілі, в загальному проявіть творчий підхід в своєму підході. Не обмежуйтеся великою трійкою (Facebook, LinkedIn і Twitter), створюйте профілі на Snapchat, Instagram і YouTube.

 1. Використовуйте рекламу в соцмережах.

Рекламні кабінети в соцмережах дозволяють більш прицільно налаштувати своє повідомлення на конкретну аудиторію (читай кандидатів вашої мрії). Використовуйте всі інструменти аналізу, досліджуйте інтереси і відстежуйте кліки. Це все дасть вам інформацію, яка допоможе зрозуміти, що “чіпляє” під час пошуку співробітників в соціальних мережах і допоможе отримати більше відгуків.

 1. Створюйте співтовариство в ваших групах.

Перетворіть ваш профіль в “вулицю з двостороннім рухом”. Запитуйте, залучайте, інформуйте, забезпечуйте корисним контентом. Важливо звертатися до живим людям у вашій мережі, які потенційно можуть стати частиною вашої бази талантів в майбутньому. Поговоріть з ними про компанію, про переваги та потенційні можливості роботи там. Будьте активні і звертайтеся першими до своєї аудиторії, не чекайте, поки вони прийдуть до вас самі. Це буває лише із загальновідомими світовими брендами, і то не завжди спрацьовує.

 1. Персоналізуйте своє спілкування з підписниками/кандидатами.

Намагайтеся винаходити свої хештеги, придумувати свої формати, персоналізувати їх під свою корпоративну культуру і відповідати особисто кожному на коментар або повідомлення в личку, як можна швидше. Так ви проявите свою повагу і увагу до своєї аудиторії, що в майбутньому буде тільки сприяти успішному рекрутингу в соцмережах.

Наповнюйте свою базу кращими кандидатами з соцмереж просто і зручно разом з професійною системою для рекрутингу CleverStaff. 

👍 Ви можете спарсити резюме з LinkedIn, а потім за допомогою функції «Автопідбір” за хвилину знайти того, хто підходить під всі вимоги вакансії.

⌛ Не втрачайте часу і вже сьогодні дізнайтеся, як це працює.

📢 Наші фахівці завжди готові провести презентацію системи і розкрити ще більше корисних підходів для ефективного підбору персоналу. 

Залишайте свої заявки на демо тут. 

 

Рекрутинг в соціальних мережах: 8 ефективних способів пошуку співробітників
Rate this post

Сподобався цей допис? Поділіться з друзями:
x
На сайт CleverStaff