Як «уламати» менеджмент купити програму для підбору персоналу?

how to convince management to buy ATS

Багато рекрутерів і ейчарів розуміють важливість роботи з єдиною системою для підбору персоналу. Але просунуті рішення рідко бувають безкоштовними.

Виникає питання:

Чи можна переконати менеджмент компанії купити програмне забезпечення для підбору персоналу? Якщо так – як це зробити?

Це серйозна розмова, в якому ваша задача – переконати управлінців, що таке ПЗ не просто модна іграшка, а потужний інструмент для оптимізації роботи і економії ресурсів (людей, часу, грошей, нервів і т.д.) компанії.

Менеджмент безпосередньо зацікавлений в успішному підборі персоналу. Головне – підібрати правильні слова і доводи.

Ми підготували кілька вагомих аргументів, які допоможуть переконати ваших менеджерів використовувати «спеціально навчений» софт для рекрутингу:

#1. Скільки часу і грошей бізнес втрачає, не встигаючи набрати людей на проекти?

Є такий термін: «opportunity cost», який демонструє фінансовий еквівалент втрачених можливостей.

Як багато прибутку компанія втрачає за 1 годину / день / тиждень роботи без потрібної людини на проекті? Упевнений, рахунок може йти на сотні доларів.

А програми для рекрутингу дозволяють не тільки скоротити час на відбір потрібної людини, але і найняти його до дедлайну. Profit!

#2. Скільки часу і $$$ бізнес втрачає, сплачуючи за «monkey job» рекрутерів? Краще платити зарплату за чисту експертизу.

ПЗ для підбору персоналу значно економить час рекрутера і дозволяє закривати вакансії набагато швидше, не відволікаючись на механічні завдання.

Це означає, що такі речі, як сорсинг і додавання кандидатів, пошук по базі і її структурування, складання звітів по вакансіях і т.д. можна автоматизувати! Це та сама «monkey job», від якої часто хочеться позбутися, – вона не вимагає високої кваліфікації, нецікава і монотонна.

Навіщо ж платити крутому рекрутеру *ваша ставка за годину* за цю нудну роботу, якщо її можна автоматизувати за рахунок спеціального ПО? Адже воно набагато дешевше.

Рекрутеру потрібно платити за його таланти і потужну експертизу ;)

#3. Якщо рекрутер піде, база його LinkedIn-контактів «піде» разом з ним.

Звучить як загроза, але ж це правда. Кожен колишній (як і майбутній) співробітник, який йде з вашої компанії, переходить до конкурентам. Тому керівники безпосередньо зацікавлені в збереженні своїх активів.

Дайте менеджменту зрозуміти, що ви на їхньому боці.

Покажіть, що ви зацікавлені зберегти свої напрацювання (LinkedIn-базу) в компанії, і ви додаєте +100500 до довіри керівника.

А з програмою для рекрутингу ви можете зберегти всю базу з LinkedIn в одному місці – вона залишиться в компанії навіть після відходу рекрутерів.

#4. Якщо є свій софт: Скільки коштувала розробка і коштуватимуть доопрацювання і баги?

Це одне з ТОП-3 питань, які ми чуємо в CleverStaff :)

Розробити свій софт можна, але це дуууже довго, дорого і нестерпно боляче. Спеціально для таких сміливців ми підготували статтю про те, як розробити своє ПО для рекрутингу (ми не зможемо зупинити ваших розробників, але допоможемо уникнути багатьох помилок і підводних каменів).

Якщо коротко: наздогнати функції сервісів, які тільки цим і займаються, практично нереально. Ми й самі часом думаємо використовувати подібний сервіс для рекрутингу (насправді немає – CleverStaff воістину крутий;)).

#5. Social proof: Просунуті конкуренти і рекрутери вже використовують спеціальний софт. Ми ж не хочемо «пасти задніх»?

Більшість успішних компаній і рекрутерів використовують купу сервісів, щоб позбутися від рутини і заощадити час. Це недвозначно відображається на їх доходи і успіхи.

Серед цих сервісів окремо стоять саме спеціальні програми для рекрутингу. Адже набагато важливіше фокусуватися на кращих кандидатах та їх пошуку замість рутини і процесів, що повторюються.

Наприклад, CleverStaff використовують топові в своїх нішах компанії (див. блок «Наші клієнти» на сайті) – вони автоматизують прості процеси, щоб приділяти час тому, що важливо і приносить прибуток.

Підводячи підсумки: вам і вашим менеджменту не потрібно ПО для рекрутингу, якщо ви закриваєте по одній вакансії в рік.

Але якщо ви регулярно шукаєте людей (від яких залежить успіх компанії), ви і самі знаєте, що робити і що автоматизувати.

Володимир Курило
CEO @CleverStaff

Сподобався цей допис? Поділіться з друзями:
x
На сайт CleverStaff